Pride 2013 odozvy

About gay & christians - o homosexualite a kresťanstve

Re: Pride 2013 odozvy

Poslaťod Tarhiel » 25 Sep 2013, 18:26

Ach joj, dokelu... :)

Mne celá ta polarizácia "buď si LGBT a proti životu alebo nie si LGBT a si za život" príde smutno-smiešno-gorteskná, umelo vyprovovkovaná a absolútne odrhnutá od reality.
Ale naozaj sa čudujem organizátorom Pochodu za život, že si nechali so sebou pochodovať aj náckov - to má od katolicizmu (lebo to organizvoali katolíci + väčšina účastníkov asi tiež bola) veeeľmi daľeko... :/ )

Ani sa nečudujem ľuďom, ktorí hovoria, že ich ani jedna strana ich už nezaujíma - kde sa dvaja bijú, tretí víťazí...
Shalebridge Lurker, obsessive gaymer, insta-nerd and other Taffin´ interests. Also, I am an UNN von Braun Officer.
Obrázok užívateľa
Tarhiel
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 01 Jún 2013, 00:24
Bydlisko: In the hands of The Builder...

Re: Pride 2013 odozvy

Poslaťod fero » 25 Sep 2013, 22:43

Neviem o nikom z nás, kto by sa chystal na košický Pride.

Z pochodu za život mám zmiešané pocity. Teší ma, že to poňali pozitívne, tak, aby bol život vždy lepšou alternatívou než nie-život, a nie tak, že ženy, ktoré idú na potrat, treba pochytať a pozatvárať, a hneď bude na svete lepšie. Na druhej strane, nejde mi do hlavy, že po odvolaní Bezáka má toľko ľudí žalúdok ísť na (nech aj hocijako bohumilú) akciu organizovanú práve biskupskou konferenciou.

Trochu sa mi do toho mieša evanjelium z minulej nedele, že synovia tmy si vedia na tomto svete vždy lepšie poradiť, než synovia svetla... Ale to mi zasa diabol vnuká, aby som tie dve (tri) akcie dával do protikladu. Pritom súhlasím s Tarhielom, že ten protiklad je umelý.

Takže... som rád, že sa vydaril bratislavský Pride, som rád, že sa vydaril košický Pochod za život, a vrúcne sa modlím, aby sa rovnako vydaril aj košický Pride!!
Obrázok užívateľa
fero
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 31 Máj 2013, 18:44

Predchádzajúci

Späť na Diskusie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 76 hostia

cron