Vyliečil som sa z homosexuality. Teraz som šťastný.

Všeobecná a otvorená diskusia o homosexualite - coming out, vzťahy, diskriminácia, politika, celebrity,...

Vyliečil som sa z homosexuality. Teraz som šťastný.

Poslaťod Dubravcan » 15 Aug 2017, 21:30

Aj keď je tento článok z 3. januára [neviem ktorého roku], dozvedel som sa o ňom náhodou až teraz (paradoxne z diskusie na https://imhd.sk/ba/doc/sk/16635/Kratkod ... 2-00-14-00 ). Tak čo, kto chce skúsiť reparatívnu terapiu? ;) http://www.hlavnespravy.sk/vyliecil-som ... tny/490773

Reparatívna terapia ako nádej pre ľudí s problémom so sexuálnou identitou

V súčasnej dobe, kedy máme čoraz viac poznatkov v oblasti psychoterapie, sa objavuje viac a viac prípadov osôb, ktorým sa podarilo vyliečiť z homosexuality. Prinášame vám príbeh dvadsaťdvaročného Alberta Peréza. Ten pre portál Religión en Libertad v rozhovore porozprával o procese, ktorým dospel k “poznaniu seba samého” a ako sa mu podarilo ujsť z homosexuálneho štýlu života. Pomohla mu k tomu takzvaná reparatívna terapia.

Mladý ex-homosexuál povedal: “terapia bola cestou, ktorá má priviedla k sebauvedomeniu si toho, kým som skutočne bol. Zvláštnou vecou bol fakt, že tento moment sa netýkal špecificky mojej sexuality. Uvedomil som si, že moje homosexuálne sklony mali pôvod v problematických emočných záležitostiach. Kniha od bývalého homosexuála, ktorý sa neskôr stal psychoterapeutom, Richarda Cohena “Coming out straight: Understanding and healing homosexuality” ma úplne položila. Akoby bola o mne.” Ďalej k reparatívnej terapii Albert hovorí: “terapia sa dotkla všetkých predtým skrytých oblastí môjho života; a vyzdvihla všetky tie faktory, ktoré u mňa aktivizovali homosexualitu. Homosexualita nie je nič iné než akýsi výkrik duše človeka, ktorý túži naplniť všetko to afektívne prázdno z minulosti.” Samotný čas, ktorý človek venuje tejto terapii, nie je to najdôležitejšie. Najdôležitejšie je dobre popracovať na pravdivom sebapoznaní, pokračuje Albert: “dokázal som ujsť z kolobehu homosexuality, pretože som sa skutočne dotkol samotného dna a uvidel som, že vôbec nie som naplnený, ani spokojný. Bol som totálne prázdny. Cítil som sa rozorvatý silou a nekontrolovateľnou závislosťou na pornografii. Počas terapie som pochopil, že homosexuálne sklony sa u mňa vyvinuli v súvislosti s niektorými situáciami, ktoré som počas celého života zažil a s prostredím, v ktorom som vyrastal.” Podľa Pereza “je mimoriadne zriedkavý taký prípad, kedy by si človek skutočne prial byť gayom. A tiež, všetko je dnes orientované na telo, peniaze a mladosť – veci, ktoré vôbec nie sú trvalé.”

O tom, ako bude Alberto pokračovať v živote ďalej, povedal: “mám v pláne uskutočniť viaceré projekty, jedným z nich je aj rozhlasové vysielanie k tejto téme. A v prvom rade tiež chcem popracovať na sťažnosti voči všetkým tým klamstvám homosexuálnych lobbistov a venovať sa ľuďom, ktorí sa stali ich obeťami.” Na koniec dodáva: “nejestvujú homosexuálni ľudia. Homosexuálny druh človeka jednoducho neexistuje. Jestvujú len heterosexuálni ľudia s homosexuálnou príťažlivosťou. Nie, nie je to slovná hra. Nikdy som nebol gayom, nie som žiaden ex-gay. Bol som len mladým človekom, ktorý mal problém so sexuálnou identitou. A ten konflikt vo mne sa vyriešil. Dnes som veľmi šťastný.”
GayChristians SK je aj na Facebooku: http://www.facebook.com/gaychristians.slovakia
Obrázok užívateľa
Dubravcan
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 31 Máj 2013, 18:44
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyliečil som sa z homosexuality. Teraz som šťastný.

Poslaťod benjamin555 » 22 Aug 2017, 12:51

Rád sa učím na skúsenostiach iných. A tých negatívnych na tzv. konverznú terapiu je na nete neúrekom. Konverzná terapia je v niektorých štátoch dokonca súdne zakázaná.

Strom poznať po ovocí, a spoliehať sa na tvrdenie jedného človeka, ktorý navyše nemusí rozlišovať medzi "nemám homosexuálny vzťah" a "nemám homosexuálne cítenie" by bolo veľmi nezodpovedné voči sebe i voči iným, ktorí by sa danej terapie držali ako nejakej poslednej slamky...

Našťastie dnes žijeme v inej dobe!
Obrázok užívateľa
benjamin555
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 21 Aug 2017, 08:19

Re: Vyliečil som sa z homosexuality. Teraz som šťastný.

Poslaťod benjamin555 » 22 Aug 2017, 12:53

http://time.com/2986440/sexual-conversion-therapy-gay/

A toto je jedna z negatívnych skúseností...
Obrázok užívateľa
benjamin555
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 21 Aug 2017, 08:19


Späť na Queer

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron