Správa z Pohody 2015

Aktuality a informácie

Správa z Pohody 2015

Poslaťod jurov » 14 Aug 2015, 22:51

Člen gay Christians, ktorý nechce byť tu verejne menovaný - prosím zachovať diskrétnosť aj v diskusii - sa napriek tomu odhodlal už druhýkrát prezentovať našu skupinu v Dúhovom stane na Pohode. Sčasti sa zúčastnili aj ďalší ľudia od nás. Poslal nám nasledovnú informáciu:

Kedze som sa zatial nevyjadril k Pohode, urobim to takto a teraz, lebo potom zabudnem. V duhovom stanku, ktory susedil zlava s OZ Oddyseus a sprava so Slovenskou katolickou charitou, nas bolo dokopy asi 10. Co sa mi pacilo bolo, ze vzdy ked niekto z ucastnikov festivalu prisiel do stanku, tak sa mu predstavili organizacie, ktore na SVK posobia, GCH nevynimajuc. Naozaj, hoci mnohi z prezentujucich maju ku krestanstvu skor negativny postoj, tu bez problemov spomenuli aj teplych krestanov. Myslim, ze si uvedomovali aj to, ze sme ako skupina medzi ludmi pre svoju kontroverznost dost popularni a to pritahovalo ich pozornost. Aj vdaka tomu popisu, ktory ste poskytli cez email - nebolo to zbytocne!!! Do buducnosti by sa dalo spravit aj nieco take, ze ti umelecky nadanejsi odomna by mohli pripravit nejake pekne slogany, plagaty, male transparenty, ktore by uputali pozornost. Tie by sa spokojne dali nalepit paskou na stan, alebo zatlct na kolik pred stan. Okrem existujucich plagatov (tych obojstrannych), ktore sa minuli mozno tak 3-4, treba vsak prepracovat vizitky, ktore sa uz po 2 dnoch minuli vsetky! Su na nich neaktualne informacie (napr. adresa na socialnet, ktory uz nefunguje, alebo doplnit chybajucu adresu na forum a takisto co sa tyka web stranky, tak by bolo vhodne cim skor spojazdnit tu novu, lebo ta aktualna toho vela nenapovie...).

Napadov by bolo este viac, ale to by si vyzadovalo uz financie na zrealizovanie, takze do toho nebudem zachadzat. Pohoda je skvely priestor na prezentovanie spolocenstva, sirenie povedomia o existencii skupiny gej krestanov najma medzi heterosexualmi. Ale mnohi sa vyjadrovali, ze poznaju (alebo mozno poznaju) vo svojom okoli aj gej krestana, ktoremu chcu pomoct. Do stanku chodili samozrejme aj gejovia a lesby, ktori o gej krestanoch nevedeli, takze je to pre nich takisto nieco nove.

Na um mi prichadzaju 2 veci, ktore by bolo vhodne v suvislosti s Pohodou spravit:
- napisat dakovny email Robovi Furielovi v mene GCH za priestor, ktory sme v stanku dostali a ze nas neprezentoval len David, ale vlastne vsetci co tam boli
- do buducej Pohody popremyslat nad sposobom, ako lepsie prezentovat spolocenstvo (zastupenie, strategia, materialy).

Pre inspiraciu - v stanku sa ponukali tieto "sluzby":
- poskytovanie informacii o LGBT organizaciach na SVK,
- predaj duhovych doplnkov (vlajky, naramky, odznaky, prstene...),
- duhovanie malovatkom na telo,
- nevydareny Speed Dating,
- vestenie z kariet,
- duhove sobase,
- free hugs,
- pripni sa spendlikom na mapu,
- zive kniznice (ktorych sucastou som bol aj ja so svojim pribehom).

Pekne leto vsetkym este!
Obrázok užívateľa
jurov

Späť na Aktuality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť