Modlitebné stretnutia

Ak chceš byť informovaný(á) o rôznych akciách (nielen) z oblasti "gay christians" vrámci Slovenska, či sveta, nevynechaj toto fórum.

Re: Modlitebné stretnutia

Poslaťod someone » 07 Máj 2015, 08:05

:idea:
Dojem z modlitby či zo stretnutia celkovo...? ;) Lebo z modlitby s dobrým úmyslom "vysielanej" možno mať asi len dobrý dojem ;)
No, a Ty "priechodný" heteráč z rodiny mnohopočetnej a rodinu mnohopočetnú pokračujúci, sa nemodlíš ruženec ani nepamätáš, a ja nepriechodná LGBT (a podľa niektorých si ešte ani tak nemám vravieť :mrgreen: ) sa modlím ruženec každý deň :shock: - že by ozaj v Božom kráľovstve bolo "všetko inak"...? :D veru aj je...

Teda - na dojmy už nedbám, chcem prispieť k dobrému dielu a verím, že ide o dobré dielo, vot vsjo.
Ale aj dojem bol dobrý, až na tú gitaru :roll: - sorry, ale Taizé kánony sú predsa o tom, že sa dlho dlho dlho premeditováva/spieva jeden krátky textík, nie sekundová ukážka z neho :lol: sorry, to len aby si zbytočne nenosil, nabudúce sa tešíme na riadne kánony aspoň 3 - na úvod, po ruženci a na rozlúčku ;)

:idea:
Pace et bene!

someone
Obrázok užívateľa
someone
 
Príspevky: 210
Registrovaný: 14 Sep 2013, 17:04

Re: Modlitebné stretnutia

Poslaťod someone » 07 Máj 2015, 18:52

Pace et bene!

someone
Obrázok užívateľa
someone
 
Príspevky: 210
Registrovaný: 14 Sep 2013, 17:04

Re: Modlitebné stretnutia

Poslaťod someone » 18 Máj 2015, 21:58

:idea:
V katolíckom dome evanjelizácie Quo Vadis sa opäť môžeme pripojiť k modlitbám:

Modlitby na ceste...
Pre tých, ktorým záleží na ľuďoch prežívajúcich “homosexuálnu príťažlivosť.”
Každý nepárny týždeň v utorok od 19.30 do 20.30, miestnosť “Alfa” – suterén Domu Quo Vadis


Najbližšie tento utorok, teda už zajtra, 19.5., 19:30 hod., hneď oproti vchodu sú schody do suterénu, miestnosť Alfa je označená – hneď pri schodoch vpravo.

Nejde o stretnutie debatné, a už vôbec nie na vieroučné debaty či na konfrontačné názorové strety, ale o modlitebné príhovorné stretnutie ľudí, ktorí, aj keď možno s tou najrôznejšou životnou skúsenosťou a s celkom odlišnými životnými príbehmi, a teda následne aj postojmi a názormi, sa chcú a dokážu v tichu a pokore spojiť na modlitbách za “spoločnú oblasť”, resp. za – ľudí…
Tiež nejde o stretnutie “liturgicky” ekumenické, naopak, je hodne vedené v duchu katolíckej tradície.

Kto nevie kde - http://www.domquovadis.sk/ , centrum BA, električky z rôznych smerov 1, 5, 6, 8, 9, zastávky Kapucínska (pri tuneli) alebo Poštová (na Obchodnej), samotný dom je tesne pri kostole Trinitárov – tzv. Sv. Trojice, Hurbanovo námestie 1, (oproti čokoládovni Pod Michalom https://www.facebook.com/pages/%C4%8Cok ... k=timeline ;)))
Ale aj priamo v Quo Vadis je tzv. Kafe-tea-ria ;) vraj s veľmi dobrou hot chocolate a iným na posedenie do 21:00, potom sa dá v tej čokoládovni ;) či inde v okolí.


POZOR – nejde o akciu gay Christians, ani spolu-organizovanú, ani zaštítenú, ani sponzorovanú ;)
Ide o akciu organizovanú v duchu učenia katolíckej cirkvi, katolíckymi laikmi, resp. dobrovoľníčkami, ktoré už viac než rok venujú svoj čas a energiu na modlitby za ľudí s “iným emocionálnym/sexuálnym cítením” či akokoľvek sa “to” nazve. Sorry ak sa niekomu nepáčia termíny, úmysel je dobrý, a Boh už vie čo s modlitbou má a nemá robiť – dajme konečne aj jemu v niečom priestor a príležitosť… ;)
Možno On tak vytvorí aj mierotvorné / mostotvorné ovzdušie vzájomnej dôvery, počúvania, priateľstva… miesto vojny, ohovárania, predsudkov, odsudzovania, nepočúvania, monológu, nepriateľstva a nepochopenia, ktorého tu už všetkého bolo dosť a dosť, až stačilo…

Vďaka každému kto sa k modlitbe pripojí, či už na diaľku či osobne.

:arrow:
Pace et bene!

someone
Obrázok užívateľa
someone
 
Príspevky: 210
Registrovaný: 14 Sep 2013, 17:04

Predchádzajúci

Späť na Pozvánky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron