Stránka 1 z 1

GCHS a šport

PoslaťNapísal: 24 Mar 2014, 16:27
od h111
Hovorí sa: V zdravom tele zdravý duch. Preto zisťujem záujem o spoločné trávenie času formou nejakej športovej aktivity (futbal, basketbal, volejbal,...)

Ak by mal niekto záujem vytvoriť družstvo, alebo hľadá parťáka na behanie, nech sa ozve.

Ja osobne sa hlásim na volejbal.

Re: GCHS a šport

PoslaťNapísal: 25 Mar 2014, 21:57
od Tarhiel
Bratislaváci, neviem, či viete, ale v BA je aj LGBT športove družstvo - http://www.lotosovekvety.sk/

A majú pravidelné (aj) volejbalové stretnutia - od profesionálnych až po oddychové, takž každý si tam nájde to, na čo sa cíti.

To len na margo toho, ak sa snažíte/snažíš zaplniť "medzeru na trhu" voľnočasových aktivít, aby ste nevytvárali niečo, čo tu už je.

Ja som sa ešte keď som bol v BA u nich hlásil na plavecký, a vidím, že doteraz ho neotvorili.

Re: GCHS a šport

PoslaťNapísal: 26 Mar 2014, 15:03
od h111
Viem, poznam Lotosakov. Kamos tam chodi k nim hravat. Ale je to skor profesionalne a pre nas "obycajnych" nie je nic take. Rozmyslal som praveze zdruzit fanusikov sportu z nasich radov (pokial ovsem su) a vytvorit priestor, cez ktory by sme sa podla mna mohli tiez prezentovat...

Re: GCHS a šport

PoslaťNapísal: 04 Dec 2018, 01:26
od Sebastian.RCC
---

Re: GCHS a šport

PoslaťNapísal: 05 Dec 2018, 12:38
od jurov
Ahoj, ty taký šport robíš?

Re: GCHS a šport

PoslaťNapísal: 05 Dec 2018, 21:45
od Sebastian.RCC
Myslím si že šport by mal zapojiť koordináciu celého tela a parkúr je na toto dobrý, hoci zlopovestný. Ide v ňom o efektné prekonávanie terénnych prekážok nielen v mestskom prostredí, a iste je to aj o prekonávaní seba samého a možno aj o túžbe vyniknúť. Parkúr tuším vyšiel z bojových umení, ktoré kresťanovi neodporúčam robiť keďže v princípe je to bezohľadný boj. Keď som bol ešte neveriaci tínejdžer, trénoval som niečo také. Potom ma zaujal bike ale nemyslím tým klasickú cyklistiku.
Tieto športy sa dnes robia asi v každom meste, kto má záujem, stretne nadšencov. Koho nezaujali kolektívne športy a kondičný beh sa mu javí nudný, má možnosti. Len pozor na preťaženie alebo úraz, nejeden športovec musel preto skončiť.

Re: GCHS a šport

PoslaťNapísal: 05 Dec 2018, 23:24
od jurov
Ja mám so športami také všelijaké. Cvičil som dva roky kung fu ale začalo mi vypadávať rameno a zistilo sa že je to 10 rokov stará zlomenina z pádu na bicyklio ktorej som ani nevedel. Neskôr som cvičil vo fitku aj s diétou aj som schudol...ale každých pár mesiacov som ochorel aj s horúčkami a potom som musel začínať odznova, tréner ma už potom ani nebral vážne. Veľmi rád mám turistiku a cestnú cyklistiku ale dostal som alergiu na peľ aj na jar aj na jeseň, v vtedy nič nevládzem ani s liekmi. Chodil som lyžovať (zjazdovo) a stále by som mohol ale najprv by som mal schudnúť s nadváhou to je otrava treba strašne brzdiť...

Závidím ľuďom ktorí môžu športovo rásť a nenarážajú stále na takéto problémy.

No a uvažovať čo by kresťan mal alebo nemal až na takejto podrobnej úrovni že bojové športy nie a iné áno, je podľa mňa, nehnevaj sa, škrupulózne.

Re: GCHS a šport

PoslaťNapísal: 05 Dec 2018, 23:55
od Sebastian.RCC
Aj kung-fu je obdivuhodné, je smutné keď človek nemôže športovať tak ako by chcel. Aj to kríž, ako tá alergia. Prírodu ďalej za mestom mám aj ja rád, ako snáď každý kresťan. Je v nej pokoj.
Viera ma naučila nikoho neodsudzovať, tým menej vnucovať niečo niekomu. Ponajviac poviem čo si o veci myslím, aj to len keď by to raz mohlo priniesť úžitok. Snažím sa s každým dobre vychádzať, aj keď vždy to nejde, človek si nevyberá kolegov či susedov, alebo diskutérov na stránkach. Ale chápem ich...
Keď má niekto nadváhu, tak mu poradím aby si upravil výdaj a príjem energie; viac pohybu a menej jedla. Zniesol by si jesť len raz, najviac dva krát denne ľahšiu stravu?
Tak požehnanú noc, vyspi sa+