Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

About gay & christians - o homosexualite a kresťanstve

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Sebastian.RCC » 04 Feb 2019, 19:58

Pozrel som si trajler, nebude to nudné? Veď to je americká komédia zo ženského prostredia, to nezvládnem. Beztak film a divadlo je oblasť ktorú natoľko nesledujem.
Aj tak vďaka za ochotu. Čo môžem pre teba urobiť?

Mimochodom, kde sú všetci, prečo nás je tu tak málo?
Sebastian.RCC
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 28 Nov 2018, 23:39

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Incubus » 04 Feb 2019, 21:15

Americká komédia zo ženského prostredia? Videl si isto to, o čom vravím?
https://www.imdb.com/title/tt1454029/
The Help je film o obrovskej odvahe v nepriateľskom a farizejskom prostredí, film ukazujúci rasizmus nie v podaní priameho fyzického útoku, ale v podaní skrytosti a úlisných úsmevov, film pojednávajúci o tom, aké ťažké môže byť niekedy v spoločnosti skutočne otvoriť svoje ústa a povedať, aké to je, ako sa skutočne človek cíti, ako na niektoré veci pozerá. The Help je film, ktorý chce a vie tak veľa ukázať, a aj napriek tomu z neho vyžaruje obrovská pokora. Nie je to o nejakej pompéznosti, nie je to o umelých načačkaných frázach, film ukazuje príbeh žien bez noblesných škôl a ozdobného vyjadrovania, ktoré ale vďaka svojmu jedinečnému pohľadu posunuli hranice. Ten film vie prehovoriť do mnohých prostredí, aj nášho gejského, ale myšlienka za ním je vlastne jednoduchá: byť v pravde oslobodzuje.

Ohľadom toho, koľko tu je ľudí a podobne - inu, už tak sme cez čiaru, tento konkrétny príspevok, na ktorý donekonečna dopisujeme, sa tej otázky ani zďaleka netýka. ;)
Obrázok užívateľa
Incubus
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 31 Máj 2013, 11:34

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Sebastian.RCC » 04 Feb 2019, 22:10

Áno, pozrel som si na YT trajler ale nepochopil som o čo tam išlo, to až z tvojho popisu.
Neboj ja to viem, takže keď prídem medzi ľudí hoc kresťanov, nikomu ani slovo. Ale snažím sa žiť tak aby mi nikto nemohol nič vytknúť. Myslím že nebudem sám čo vraví, že sex nie je nevyhnutný, ten iste neprevyšuje lásku, ktorá môže mať rôzne formy. Keď som sa zamiloval do chlapca, neznamená to že s ním musím aj spať, ale že jeden druhého nosíme v srdci. Je to viac než sympatia, je to oddanosť. Veď vieš o čom píšem.

Takže prečo je na fóre tak málo diskutérov, keď inak je nás veľa? Urobme s tým dačo.
Sebastian.RCC
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 28 Nov 2018, 23:39

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Incubus » 04 Feb 2019, 22:59

"Nikomu ani slovo" ide práve proti tomu posolstvu toho filmu. :D A to si zober ešte aj to, že ty stále spomínaš sex, ale v poslednom príspevku som ho nijak nespomenul, gay christians otázky som sa tým filmom ani nechcel dotknúť. Ak by som mal ísť tým smerom, bol by to Prayers for Bobby ( https://www.imdb.com/title/tt1073510/?ref_=nv_sr_1 ), ale ten film je miestami nie tak ľahko pochopiteľný. Alebo napríklad Matthew Shepard Story ( https://www.imdb.com/title/tt0267736/ ), to je film o de facto gay mučeníkovi. Ale film The Help mám rád, pretože v prípade takto "zastaralého" rasizmu sa skrátka nikto nebude hádať o predpojatosti filmu, alebo podobne, skrátka si môžeš len nezaujato vypočuť svedectvo. Ako som aj písal dávnejšie - to osobné prežívanie je to podstatné a zaujímavé pre mňa.

Ohľadom fóra, mála a veľa: uvedomuješ si, že ak by tu bolo viac ľudí, je ďaleko pravdepodobnejšie, že by zastávali v tejto otázke skôr môj ako tvoj názor, že? A že by ohľadom toho nemuseli byť tak kľudní a racionálni ako ja? Ako sa hovorí "be careful what you wish for". ;) Ale koniec koncov - GayChristians má aj osobné stretnutia, kde je viac aktívnejších ľudí, než tu. Bol si tam?
Obrázok užívateľa
Incubus
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 31 Máj 2013, 11:34

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Sebastian.RCC » 04 Feb 2019, 23:47

Posolstvo neposolstvo, film nefilm - ale realita je aká je, bez ohľadu na ideály. Takže pssst...
Apropo, verím že aj vy ste tolerantní ku nám, čo sme si vzali za svoje paragrafy KKC. ;)
Lebo aj ja sa snažím o tolerantnosť a chcem vychádzať s každým, či už je alebo nie je z katolíckeho cesta. Ale mňa by mohol nenávidieť celý svet.
Ďakujem ti za ten film, keď budem mať toho menej, nájdem si čas.
Inak ja nie som z BA a v našom meste by niečo také asi nešlo, takže neviem...
Sebastian.RCC
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 28 Nov 2018, 23:39

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Incubus » 05 Feb 2019, 07:15

To je tiež jeden taký zaujímavý úkaz - si gej žijúci podľa paragrafov KKC. Z tejto logiky by nemal byť problém, aby si bol otvorený vrámci KC, žiješ predsa podľa jej pravidiel.
PS: na tie stretká prichádzali ľudia už aj z Popradu, dokonca myslím, že aj z Košíc raz prišiel niekto. Just saying... ;)
Obrázok užívateľa
Incubus
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 31 Máj 2013, 11:34

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Sebastian.RCC » 05 Feb 2019, 20:35

Ja by som tam rád prišiel, ale namám (rád) auto a na bajku je to do BA ďaleko. A okrem toho som aj hanblivý medzi cudzími a nezhovorčivý. Ale mohlo by to byť fajn, byť s ľuďmi s podobným osudom, možno by som si tam našiel aj priateľov a priateľky.
Ja tieto veci samozrejme pred okolím tajím, nebolo by rozumné chodiť po tomto zlom svete s takou nálepkou. Potrebujem aby sa ma v robote a v paneláku, ale aj v Cirkvi stránili ako malomocného?
To že žijem podľa pravidiel Cirkvi je aj nie je moja zásluha, lebo dlho som s tým mal strašný problém, ale modlil som sa... A je pokoj, zdá sa. Pomoc prišla až keď som si vravel že mne už niet pomoci.
Sebastian.RCC
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 28 Nov 2018, 23:39

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Incubus » 05 Feb 2019, 21:28

Nuž, ale chápeš, že je to svojim spôsobom na hlavu, že? Robíš, čo po tebe Cirkev chce a bojíš sa v nej byť otvorený, pretože by sa ťa "stránili ako malomocného".
Obrázok užívateľa
Incubus
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 31 Máj 2013, 11:34

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Sebastian.RCC » 07 Feb 2019, 18:46

To že homosexualita, a zvlášť u muža, sa na Slovensku väčšinou považuje za osobnostný a mravný hendikep je asi každému známe. V rôznych kultúrach býva k homosexuálom rôzny postoj, myslím že je to skôr postoj nevôle až prenasledovania. V prostredí Cirkvi znamená poľutovaniahodné postihnutie - kríž, s určitou mierou nedôvery spoločenstva. V rámci spovedí to síce býva OK - kajúcnik obdrží povzbudenie a rozhrešenie, ale ináč sa s tým von nejde, prinajmenšom kvôli ostychu alebo obavám z "nálepkovania" a predsudkov. Problém nevidím v katechizme, ale v ľuďoch. Ani riešenie nevidím inakšie, než vziať tento kríž...
Sebastian.RCC
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 28 Nov 2018, 23:39

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Incubus » 07 Feb 2019, 21:07

Nevravím, kde je problém, ale pre mňa osobne je to zaujímavé. Ja tento problém obvykle nemám. Možno to súvisí s tým, že som v Bratislave, možno je to aj tým, že mám odlišný postoj ako ty. Ale je pravda, že by som od KC (ľudí) očakával, že pokiaľ niekto dodržiava Katechizmus, nebudú mať s ním žiadne problémy a nebude musieť skrývať niečo, čo samo osebe ani hriechom nie je. Bohužiaľ tomu tak nie je. Mne osobne to môže byť jedno, ale pre teba je to ťažšia situácia, takpovediac kríž navyše: nielenže si sa rozhodol pre celoživotnú samotu partnerskú, ale taktiež si v pozícii, že nemôžeš byť reálne otvorený o tomto svojom rozhodnutí.
Obrázok užívateľa
Incubus
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 31 Máj 2013, 11:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Diskusie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron