Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

About gay & christians - o homosexualite a kresťanstve

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Incubus » 28 Jan 2019, 06:42

Dobré ráno. Alebo vstávať a cvičiť. :D
Inu, mám už za sebou nejaké skúsenosti s diskusiami, takže štandardne idem po rozobratí konkrétnych argumentov, atď. Ale neber to nutne zle, niekedy toto pomáha, napríklad aj v tom uvedomiť si, prečo človek verí tomu, čomu verí. Také akési uistenie sa, ak to tak nazvať. ;)
Rozhodne nie je hlúpe verejne rozoberať svoje starosti. Si v pozícii, ktorá je nezávideniahodná. Ja ako gej, ktorý nevidí problém so vzťahom, mám priame riešenie pre otázku samoty, ale ty si v tomto na tom o dosť ťažšie, preto je práveže veľmi potrebné, aby si sa zdieľal. Naživo, na nete, atď. Len, ak by som mohol: ak si gej, nezačínaj si so ženou bez toho, aby si jej toto kompletne povedal. Je veľa gejov v manželstvách, ktorí ale vďaka zatajovaniu trpia a ventilujú to potom inak, nebuď jedným z nich.
Obrázok užívateľa
Incubus
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 31 Máj 2013, 11:34

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod jurov » 30 Jan 2019, 22:35

So sexualitou je to ako so všetkým, napríklad s jedlom, môže to byť závislosť ale nemusí. Ale u mňa, priznám sa, to asi aj je, a neuráža ma to. Aj sex aj jedlo. Ale nikdy by som to neriešil tak že prestanem navždy jesť alebo odmietať všetko ľudské teplo.

Lebo skúsenosti s ľuďmi ktorí sa rozhodli žiť v celibáte bez toho aby mali povolanie, alebo v manželstve uzavretom len kvôli okoliu mám zatiaľ iba negatívne.
Obrázok užívateľa
jurov
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 31 Máj 2013, 08:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Sebastian.RCC » 31 Jan 2019, 20:58

Niekedy je ťažké sa v takýchto rozhovoroch správne chápať, lebo každý uvažujeme originálne a máme svoju formáciu osudom. Ale čo s gejom, ktorého neťahá (podľa mňa nudný, alebo ak chceš asketický) život v kláštore, ale zároveň si uvedomuje že ako katolík nemôže a nechce žiť ani v sexuálnom vzťahu? Už som si zvykol žiť bez onoho zážitku a návyku, a sústreďujem sa v živote na iné veci, ale túžba po láske, po sympatickom človeku s ktorým by som si dobre rozumel a zdieľal život, ma neopustila. Posledne som dokonca začal uvažovať (je to len pokušenie?), o priateľstve so ženou, ktoré sa mi naskytá, len si neviem dopredu predstaviť ako takýto vzťah bude vyzerať. Nie som blbý aby som sa ženil a skazil život jej aj sebe. Lebo keď tam vlastne nič nie je, na čom by to asi malo stáť? Zakaždým keď ma nejaká zbalila a keď som sa nemal k ničomu, povedala mi do očí, že som ... a bolo po plytkom kamarátstve.
Čím viac nad tým uvažujem, tým väčšia temnota a smútok sa mi vkrádajú do duše. Bolo by treba zamerať sa na iné a neškriabať si to...
Pá pá
Sebastian.RCC
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 28 Nov 2018, 23:39

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Incubus » 01 Feb 2019, 09:14

Obávam sa, že čím viac si uvedomuješ, že tá sexualita ide ruka v ruke s partnerským vzťahom. Ak odmietaš jedno, automaticky je tým odmietané aj druhé. A to nezáleží od pohlavia: nesexuálny partnerský vzťah s osobou rovnakého či opačného pohlavia je na úrovni scifi. Áno, existujú asexuáli, ktorí sa boria s podobným problémom, ale štatisticky ich nájdeš tak v 0,1 percente populácie, aj to som možno prehnal. A aj to platí, že nie každý asexuál hľadá partnerský nesexuálny vzťah. Vidím to tak, že pokiaľ "ako katolík" nemôžeš a nechceš žiť v sexuálnom vzťahu, máš 2 možnosti: alebo kompletne odignoruješ a potlačíš akúkoľvek túžbu po partnerstve, po zdieľaní života, atď atď. (good luck with that), alebo sa budeš zžierať túžbou po partnerstve, ktoré ti ale nikto nedá, pretože toto zdieľanie je spojené s vecami, ktoré "nechceš a nemôžeš". Teraz neviem, v akom si veku, ale pre hore uvedenú dilemu nájdeš veľmi málo gejov či lezieb starších, ktorí by zaujali tvoj postoj - túžba po partnerstve a vzťahu bude postupne s vekom narastať. Niekde som to počul tak pekne popísané: od 20tky do 30tky v pohode vyhlásiš, že budeš celý život v celibáte, pretože máš plno priateľov, chodíš kade tade po svete. Po 30tke sa ľudia začínajú usádzať a budú si na teba nachádzať čoraz menej času.... a ty ostaneš tak, ako si sa zariadil. Niekomu to vyhovuje, niekomu to nevadí, niekomu to bude vadiť čoraz viac.
Obrázok užívateľa
Incubus
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 31 Máj 2013, 11:34

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Sebastian.RCC » 01 Feb 2019, 22:49

Človek je zložitejší tvor než si myslíme. Je celkom možné že sexualita (či ako to nazvať) ostáva aj po smrti, len má odlišnú podobu, lebo nedisponuje telom. Najväčším objektom túžby duše po smrti je vraj Boh. To je ale nad našu predstavivosť.
Nie som mladík, moji kamaráti z detstva sa už všetci poženili, ale ja som sa aspoň stal kresťanom. To že teraz sa cítim osamelý je prirodzené, ale asi nemám na výber... Pozri sa, zblíženie sa s nejakou ženou by aj tak nikam neviedlo, pretože ženy sú mi príliš vzdialené. Samozrejme, kamarátstvo alebo výpomoc im neodmietnem, ale to je asi všetko čo im viem dať. No a priateľa si takisto hľadať nechcem, ako som už naposledy vysvetlil. Raz som sa do toho zaplietol a skončilo to scénami, je mi to veľmi ľúto. Rozhodol som sa že najlepšie to bude takto, dúfam že prežijem tento hrozný vnútorný smäd po niekom. Je to pocit kvetiny ktorú už nepolievajú.
Ale aj tak je zaujímavejšia svetová politika a ešte viac kresťanstvo, popri tom hudba, šport, knihy, domáce práce. Aby na smútok neostalo miesto. Verím že nejako to zvládnem, s Božou pomocou.
Sebastian.RCC
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 28 Nov 2018, 23:39

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Incubus » 02 Feb 2019, 12:12

Substitúcia, alebo aspoň snaha o ňu, nie je zlý plán. Či je dlhodobo udržateľný je otázne, ale každý má právo žiť život tak, ako považuje za vhodné a správne, tak prečo nie.
Obrázok užívateľa
Incubus
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 31 Máj 2013, 11:34

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Sebastian.RCC » 02 Feb 2019, 23:35

Neviem ako to bude, ale keď je pre človeka vzťah dôležitý, nenahradí ho ani tuctom kadejakých aktivít, lebo stále mu bude niečo chýbať. Dá sa to síce prežiť (s prehĺbeným duchovným životom), ale myslím si že keby som náhodou niekde stretol sympatický typ, neváhal by som. Taký vzťah by ale potreboval požehnanie zhora, aby bol čistý. V opačnom prípade by to nevydržalo, kvôli rozporu vo svedomí.
So ženami to majú muži jednoduchšie... :)
Inak nedávno som videl film o spevákovi z Queen, na ktorom bolo zaujímavé že zažil aj zvláštny, neerotický vzťah so ženou. Aj vo mne je podobné hnutie srdca mať pokojnú ženu nablízku, lebo žiaľ s mojou mamou si odjakživa nejako nerozumieme.
Naposledy upravil Sebastian.RCC dňa 03 Feb 2019, 18:05, celkovo upravené 1
Sebastian.RCC
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 28 Nov 2018, 23:39

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Incubus » 03 Feb 2019, 07:18

Raz vzťah nechceš, raz si vravíš, že kebyže nájdeš sympatický typ, raz ženy nie, druhý krát neerotický vzťah so ženou. Rozhodni sa, si ako Hamlet. :D
Obrázok užívateľa
Incubus
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 31 Máj 2013, 11:34

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Sebastian.RCC » 03 Feb 2019, 18:01

Môže ti to tak pripadať, že neviem čo chcem a neprestanem kým to nedosiahnem. :D Ale vnútri mám pevne osadené piliere, ako bóje na mori. Niečo môžem a niečo nemôžem...
Keď nás život postaví pred vážne rozhodnutia, vtedy treba byť silný... V súčasnosti sa modlím viacej, prechádzam obdobím náhľadu a som v rukách Božích tvárny ako hrnčiarova hlina. Nech je teda po jeho; možno ostanem úplne osihotený s pocitom márnosti svojho nepodareného života - a niečo sa tým odčiní. Alebo získam vytúženú čistú lásku, horúcu a nepremožiteľnú ako valiaca sa láva. Alebo ... Uvidíme, ale zverujem sa do Tvojich milostivých rúk, Pane.
PS: Nepoznáš nejaký dobrý film? Nemyslím porno.
Nič moc som ešte nevidel, len jeden alebo dva.
Ďakujem
Naposledy upravil Sebastian.RCC dňa 19 Jún 2019, 20:44, celkovo upravené 1
Sebastian.RCC
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 28 Nov 2018, 23:39

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Incubus » 04 Feb 2019, 06:30

Celé je to na tebe. ;)
Čo sa filmu týka, napadá ma len jeden, ktorý zvládneš: The Help. Ten je skrátka veľký.
Obrázok užívateľa
Incubus
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 31 Máj 2013, 11:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Diskusie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron