Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

About gay & christians - o homosexualite a kresťanstve

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Sebastian.RCC » 22 Feb 2019, 05:10

Keď ten film o W&G nájdem, pozriem. Kto je Jozef Mak? To vypadá ako z nejakej básne.
Ďakujem ti, už som múdrejší, chápem... Napriek tomu, hádam sa netreba tak desiť toho že ona zakúsi sklamanie nad nádejným vzťahom. Stali sa jej aj horšie veci, než zistenie že jej milý sused je iný a je ochotný jedine k susedskému vzťahu, prísť večer na čaj a hudbu a klábos, alebo jej porobiť niečo v byte kde chýba mužská ruka. Nemá brata, tak možno bude bratskému objatiu a bozku na líce rada. Keď neprší nech aspoň kvapká, pokým si ako rozvedená pohľadná žena nenájde bežný vzťah. Ale blaženejšie je milovať, než byť milovaný. Ja ťahám za kratší koniec a nedá sa s tým nič robiť. Nech ma Pán súdi milostivo, on pozná moju osamelosť aj ochotu podeliť sa.
Pá pá a vďaka
Obrázok užívateľa
Sebastian.RCC
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 28 Nov 2018, 23:39

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Incubus » 22 Feb 2019, 10:03

Will and Grace je sitcom (seriál), nie film.
Jozef Mak je román od Jozefa Cígera - Hronského, pojednáva o Jozefovi Makovi, človekovi, ktorý na každom kroku pociťuje nepriazeň osudu. Román sa spomína celkovo ako boj človeka a jeho osudu, čo mi príde podobné s tvojou situáciou.
Ohľadom danej ženy - uvedom si, čo vravíš. Uvedom si to zvlášť vzhľadom k tomu, že si kresťan - čo sa neustále snažíš proklamovať kvázi modlitbami v jednotlivých príspevkoch. Uvedomuješ si, že to bude zlé, že to bude zranenie voči nej - uvedomuješ si aj to, že druhému človeku nemáš spôsobiť takéto zranenie? Zvlášť, pokiaľ tvoj dôvod je čisto egoistický. Pre toto je tak veľmi potrebné, aby si bol úprimný ohľadom svojej orientácie - pretože pokiaľ ona bude za bozkom na líce a objatím vidieť niečo viac (a kým nepovieš, že si gay, tak rozhodne bude), o to väčšie sklamanie bude, keď spozná pravdu. Teraz to neber v štýle že "však som ju nezbil, tak bude v pohode". Ublížiť vieš viac než jedným spôsobom - a môj hrubý odhad je, že ty jej o svojej orientácii nepovieš až dovtedy, kým sa nebude schyľovať k sexu, či ešte horšie, až po ňom.
Obrázok užívateľa
Incubus
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 31 Máj 2013, 11:34

Re: Bývalý farár: V cirkvi je veľa gejov

Poslaťod Sebastian.RCC » 22 Feb 2019, 20:35

Ahá, to som nevedel lebo televíziu nesledujem a keď, tak len Lux. Ani našich klasikov nepoznám, no od Hronského som nedávno čítal Brondove rozprávky.
Určite že som katolík a snažím sa podľa toho žiť, ale nemyslím si že by tu išlo o ubližovanie, kým niekoho vyslovene nevodím za nos. To že niekto po tebe zatúži predsa nie je tvoja vina, ty máš právo také city neopätovať, aj keby tým dotyčný veľmi trpel. Nestalo sa občas, že aj vážny partnerský vzťah sa rozpadol kvôli Ježišovi Kristovi? Taký je život. Ale keď sa náhodou s nejakou zblížim, jej preventívne poviem že mi je ľúto, ale ak jej stačí úprimný kamarát, má ho mať. Veď túžba po čistom priateľstve nie je hriech, nie je to prejav egoizmu, a Cirkev také priateľstvo len odporúča. V prípade geja je nevinná ženská známosť schodnejšou cestou než mužská, ako si vieš aj sám domyslieť... Keď teda ďalej nevládzem žiť v osamelosti, musím urobiť tento krok smerom k nežnému pohlaviu s tým - ako si ma správne vystríhal - že by som v žene neživil falošné ilúzie. Vysvetlím je to a ostatné je už na nej.
Inak, teoreticky by sa akési staus quo dalo dosiahnuť s presvedčenou rozvedenou katolíčkou, ktorá sa cíti rovnako osamelá, ale nedovolí si hľadať náhradného partnera. V tom prípade by mohla uvítať kompromis s džentlmenom ktorý ju bude nablízku, bez toho aby obaja porušili zásady.
Skrátka, potrebujem niečo urobiť s mojou trýznivou osamelosťou a hľadám ženu, ktorej by stačilo čisté kamarátstvo. (Priateľstvo s mužom som predbežne vylúčil.) Predpokladám že svetská rozvedená žena bude chcieť viac a bude zháňať takého ktorý jej dá všetko. Neerotický vzťah by snáď bolo možné nadviazať len s rozvedenou katolíčkou, ktorej viera neumožňuje dvojité partnerstvo, ale kvôli osamelosti by takisto chcela kamarátstvo a pomoc opačného pohlavia.
Keby to bolo takto, neni čo namietať.
Kiež by Pán dal.
PS: Incubus, stále mám pocit že si ma nepochopil, ja nie som bezohľadný, aby som s niekym manipuloval a sebecky ho využíval. Len hľadám priateľstvo s vhodnou ženou ktorá by ma prijala takého aký som... Keď sa s takou stretnem, budeme za tento dar ďakovať ona aj ja.
Ináč, v poslednej dobe zisťujem že aj určité ženy sú zaujímavé, doteraz som bol ako slepý.
PPS: Čo si myslíš o bezdotykovom kamarátstve medzi pohlaviami? Iste máš takú priateľku. ;)
Obrázok užívateľa
Sebastian.RCC
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 28 Nov 2018, 23:39

Predchádzajúci

Späť na Diskusie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron